Nasze usługi

Wykonane przez nas podzespoły są wysokiej jakości i z powodzeniem zastępują oryginalne części. Dzięki temu możliwe jest wyremontowanie wyeksploatowanych maszyn i ich podzespołów dzięki stosunkowo niewielkim nakładom finansowym.

Toczenie

Oferta ta obejmuje pełen wachlarz prac wykonywanych na tokarkach uniwersalnych, wytaczarkach oraz tokarkach CNC. 

Szlifowanie i ostrzenie narzędzi

Nasz park maszynowy wyposażony jest w różnego rodzaju szlifierki do płaszczyzn, wałków i otworów. Wykonujemy usługi szlifowania dla przedmiotów o zróżnicowanym gabarycie jak również dla dużych płaszczyzn.

Specjalizujemy się również w ostrzeniu narzędzi takich jak wiertła,  różnorakie frezy czy piły tarczowe.

Frezowanie

Dzięki nowoczesnym maszynom możemy zaoferować bardzo szeroki wachlarz usług frezarskich. Nasze maszyny doskonale radzą sobie z frezowaniem w małych bardzo precyzyjnych elementach oraz w dużych częściach maszyn. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn CNC oferujemy usługi wysokiej jakości, a elementy przez nas wykonywane charakteryzują sie wysoką dokładnością obróbki.

Wykonywanie kół zębatych

Oferujemy usługę wykonania kół zębatych, ślimaków i ślimacznic, oraz wieloklinów.

Wykonujemy różnego rodzaju koła zębate począwszy od najmniejszych używanych w różnego rodzaju przekładniach i skończywszy na dużych używanych w maszynach budowlanych i nie tylko. Koła zębate mogą być wykonane na podstawie rysunków technicznych lub na podstawie zużytego koła dostarczonego przez klienta. Poniżej znajdują się przykłady kół zębatych wykonanych w naszym zakładzie.

Usługi nasze oferują ponadto dorabianie kół łańcuchowych które podobnie jak koła zębate jesteśmy w stanie odtworzyć na podstawie rysunku technicznego oraz z dostarczonego wzoru zużytego koła.

Spawanie

Jedną z naszych ofert jest spawanie żeliwa oraz stali włącznie z stalą nierdzewną. Usługa ta obejmuje spawanie wszelkiego rodzaju przedmiotów i konstrukcji nawet o bardzo dużych gabarytach.

Wśród różnych usług spawania oferujemy spawanie metali kolorowych jak aluminium czy mosiądz.  Spawamy przedmioty o różnych gabarytach począwszy od małych elementów jak np: ramy rowerów, mocowania, uchwyty, skończywszy na elementach wielkogabarytowych takich jak: Naczepy samochodowe, obudowy cystern, konstrukcje.

Regeneracja maszyn i urządzeń budowlanych

Oferujemy remont oraz regenerację elementów koparek CAT, CASE, JCB i innych
Regenerujemy wszystkie podzespoły mechaniczne: belki, osie, sworznie, oberwane osadzenia łożysk, ramy przesuwne (wózek), ramy obrotowe (konik), boom, łyżki, zwrotnice, stopy, łączniki oraz inne elementy i podzespoły.
Udzielamy gwarancji na wykonane prace.
Staramy sie maksymalnie skrócić czas remontu a dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn i urządzeń wszystkie usługi są wykonywane bardzo starannie i z wysoką precyzją.
Obecnie współpracujemy z wieloma firmami które cenią nas są solidność i terminowość w wykonywaniu usług.

Po za sprzętem typowo budowlanym prowadzimy naprawę platform i podnośników oraz regenerację podzespołów wchodzących w skład tych maszyn.

Nasza firma specjalizuje sie również w naprawach siłowników hydraulicznych oraz ich zamocowań, prowadzimy również usługi naprawy instalacji hydraulicznej oraz podzespołów wchodzących w skład hydrauliki maszyn budowlanych.

Regeneracja głowic i kolektorów samochodowych

W naszym zakładzie istnieje specjalny dział zajmujący się tylko i wyłącznie regeneracją głowic samochodowych i to właśnie tutaj grupa fachowców przywraca dawną świetność i sprawność tej części silnika. Spawamy wszelkiego rodzaju głowice aluminiowe i usuwamy ich usterki. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologi oraz wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie naprawić niemalże każde uszkodzenie powstałe w głowicy silnika.

Sprawdzenie szczelności głowicy jest istotnym elementem o którym nie powinno się zapominać przed instalacją głowicy w silniku. Często nawet niewidoczne gołym okiem mikropęknięcia powodują przedostawanie się płynu chłodzącego lub oleju do komory spalania, co w końcowej fazie może grozić dużymi zniszczeniami silnika lub jego elementów. Sprawdzenie głowicy, regulacja i szlifowanie zaworów oraz ich dotarcie jak i również planowanie powierzchni, daje pewność że przygotowana w ten sposób głowica będzie spełniała swoją funkcję i nie narazi na ponowne koszty związane z jej naprawą i montażem.

Planowanie powierzchni czyli jej wyrównanie to ważna czynność którą powinno się wykonać przed montażem głowicy w silniku. Dzięki odpowiedniemu wyrównaniu powierzchni głowicy możemy mieć pewność że po zainstalowaniu jej w silniku będzie ona sprawnie działała a powierzchnia styku zapewni idealną szczelność wszystkich kanałów po między blokiem silnika a głowicą. W wypadku gdy warstwa materiału zebrana podczas planowania jest duża należy także odpowiednio obniżyć gniazda zaworów oraz przeszlifować i dotrzeć zawory.

Szlifowanie i docierania zaworów oraz ich gniazd jest głównym czynnikiem który ma bezpośrednie przełożenie na jakość pracy silnika. Aby osiągnąć maksymalną wydajność należy odpowiednio przeszlifować zawory i ich gniazda ustawiając je na odpowiedniej wysokości względem płaszczyzny głowicy, oraz dotrzeć je co zapewni szczelność zamkniętego zaworu. Istotną cechą jest również sprawdzenie prowadnic zaworów i ich uszczelnień.

Montaż zaworów oraz ich prawidłowe wyregulowanie to istotny czynnik który wyznacza jakość pracy silnika. W trakcie montażu zostają sprawdzone i ustawione wszystkie parametry zaworów takie jak: szczelność zaworu oraz uszczelniaczy prowadnic, luzy na prowadnicach, szczeliny na wałku rozrządu. Odpowiedni montaż zaworów wykonany przez fachowca zapewni maksymalną wydajność oraz długą żywotność silnika. 
Bardzo ważne jest aby wałek rozrządu został odpowiednio osadzony na swoim miejscu, w tym celu wyrównuje się powierzchnie pod panewkami regulując w ten sposób luzy wałka rozrządu.